Meediapädevust õpetavad materjalid gümnasistide õpetajatele
16.03.2023
Balti Infohäirete Sekkekeskuse (BECID) meediaekspertide poolt loodud meediapädevust õpetavad materjalid, mis on abiks gümnasistide õpetajatele.
- Propagandavõtete ülesanne. Ülesandes on kirjeldatud 15 levinumat propagandatehnikat, mille kohta on esitatud lühike selgitus ja näited. Õpilane peab selgituse läbi lugema ning selle õige näitega kokku viima. Ülesande eesmärk on õpetada, kuidas levinumaid propagandatehnikaid ära tunda. Link ülesande juurde: https://docs.google.com/document/d/159T_4RL2dPJwNdJ30SUtAuIap58GA5seZVL8NGfNsLE/edit?usp=sharing Ülesande looja: Maria Murumaa-Mengel.
- Õpiobjekt „Infosõda ja infokorratus“, mille eesmärk on õppijale anda baasteadmised ja -oskused, mis aitavad tal tänases infokorratuses ja hübriidsõja oludes hakkama saada, eelkõige just info vastuvõtmise ja võimalike agendade mõistmise ja analüüsi vaatest. Link õpiobjektile: https://sisu.ut.ee/infosoda Autorid: Maria Murumaa-Mengel ja Diana Poudel.
- Õpiobjekt „Info haldamise pädevus ja kriitiline mõtlemine ehk kuidas mitte sattuda infokorratuse ohvriks?“ Eesmärk on anda õppijale baasteadmised ja -oskused, mis aitavad tal tänases infokorratuses oma isiklikku digijälge hallata ning teha teadlikke ja enda jaoks sobilikke karjääri ja professionaalse arenguga seonduvaid otsuseid. Autorid: Maria Murumaa-Mengel ja Maia Klaassen. Link: https://sisu.ut.ee/edujategu11/avaleht
- Suunised õpetajatele ja haridustöötajatele desinformatsiooniga võitlemise ning digikirjaoskuse edendamise kohta hariduse ja koolituse kaudu . Autor: välja antud Euroopa Komisjoni poolt.
Foto pärineb väljaandest “Suunised õpetajatele ja haridustöötajatele desinformatsiooniga võitlemise ning digikirjaoskuse edendamise kohta hariduse ja koolituse kaudu”