Lastele Noortele Lapsevanematele Õpetajatele

Uudised ja artiklid / 2014 dets.

  • Aastaraamat 2104

    Loe projekti 2014.aasta raamatut

    19.12.2014

    Trükist ilmus projekti “Targalt internetis” aastaraamat, mis annab ülevaate projekti peamistest tegevustest 2014.aastal ning pakub lugemiseks valiku artikleid ja esseesid e-ohutuse peamiste probleemide avamiseks. Loe siit
  • Netiturvalisuse uuring

    Netiturvalisuse uuring: 7 last 10-st saab nutitelefoni kasutada piiramatult

    10.12.2014

    Nutiseadmeid omab ja/või neid on võimalik kasutada 60% Eesti elanikkonnast alates kuuendast eluaastast, nii selgub täna esitletavast nutiseadmete turvalise kasutamise uuringust. Isiklik nutitelefon on olemas ca pooltel (ca 603 000 inimest) ja isiklik või perekasutuses tahvelarvuti veidi enam kui kolmandikul (ca 455 000 inimest) sihtgrupist. Paljud nutiseadmed on samaaegselt kasutusel nii tööks kui meelelahutuseks, samuti…
  • Veebikonstaabel

    Facebook tunnustas Eesti veebikonstaablite tööd

    19.11.2014

    Möödunud nädalal, 11.-13.novembril toimus Dubrovnikus vihjeliinide rahvusvahelise võrgustiku INHOPE aastakoosolek. Aastakoosolekul esines teiste seas ettekandega ka Facebook-i esindaja Victoria Baines. Oma ettekandes rääkis ta Facebook’i tegevusest kasutajate turvalisuse tagamiseks ning tõi esile hea koostöö mitmete riikide politseiasutustega. Oma ettekandes tunnustas ta Eesti veebikonstaablite väga head tööd noorte teavitamisel ja õigusvastase käitumise ennetamisel Facebook’i keskkonnas ning…
  • E-ohutuse kursuse sissejuhatav veebinar

    03.11.2014

    E-ohutuse  kursuste sissejuhatav veebiseminar toimus 27.oktoobril. Veebiseminari eesmärk oli tutvustada lühidalt nii internetiohutuse projekti „Targalt internetis“ kui ka täna, 03.detsembril algavaid kursuseid. Vabandame siiralt kõigi ees, kelle postkasti veebiseminari jälgimise otselink ei potsatanud –  ka HITSA-l tuleb vahel ette tehnilisi viperusi. Et seminaril räägitu-näidatu siiski kõigi huvitatuteni jõuaks, oleme tõstnud veebiseminari salvestuse HITSA Youtube´i kanalisse .
  • Digisõltuvus

    TAI digisõltuvuse küsitluse tulemused

    21.10.2014

    Eesti 2. ja 8. klasside õpilaste seas läbi viidud uuring näitas, et liigne arvutikasutus on seotud halvema meeleolu, üksildustunde, apaatia ja väsimusega ning seda nii poiste kui tüdrukute seas. Tervise Arengu Instituudi ja Tartu Ülikooli koostöös tehtud laste digisõltuvuseteemalises küsitluses osales kokku ligi 2000 last Eesti eri paigust. Uuringu koordinaator Kätlin Konstabeli sõnul selgus seegi,…
  • Interneti turvalisus

    HITSA käivitab kolm veebiohutuse kursust õpetajatele

    02.10.2014

    Targalt internetis projekti raames algab 24. oktoobril Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldusel kolm veebiohutuse kursust. Kursused on ette valmistatud õpetaja vajadusi silmas pidades, sest küsimused ja probleemid, millega õpetaja klassiruumis kokku puutub, sõltuvad väga palju sihtrühmast, kellega õpetaja töötab. Praktiliste tööde kaudu omandatakse teadmisi arvutikaitsest, elust sotsiaalvõrgustikes, internetiturvalisuse probleemidest Eestis ja mujal maailmas. Praktikult praktikule õppe…
  • Netilambad said tunnustuse

    Netilambad võitsid üle-euroopalise tunnustuse

    22.09.2014

    Möödunud nädalal toimus Vilniuses Insafe võrgustiku koolitusseminar, millega tähistati ühtlasi ka võrgustiku kümnendat koostööaastat. Insafe võrgustik ühendab 32 Euroopa riigi (kõik Euroopa Liidu riigid, Island, Norra, Venemaa ja Serbia) turvalise interneti keskusi. Eestit esindab võrgustikus projekt „Targalt internetis – Eesti turvalise interneti keskus“. Koolitusseminari raames esitles iga riigi turvalise interneti keskus enda poolt loodud koolitus-…
  • Noortelaagri pilt

    Targalt internetis noortelaager Pivarootsis

    03.09.2014

    5.-7. septembril toimub Pivarootsi õppe- ja puhkekeskuses Targalt internetis noortelaager. Laagri jooksul toimub palju põnevat ja harivat: töötoad liitreaalsusest, sünkroniseerimisest ning sellest, kuidas veeb enda heaks tööle panna, lisaks luuremängud veebiohutuse küsimustega, e-ohutuse õppepakettide testimine, loovülesannete lahendamine jne. Üheskoos külastatakse Matsalu looduskeskust, käiakse matkamas ning mängitakse sportmänge. Laagris on kohal ka veebikonstaabel, kellelt saab head…
  • Tunne oma netisõpru

    Tunne oma netisõpru

    01.09.2014

    Meil on õigus avastada, õppida ja nautida kõike huvitavat, mida internet pakub. Kuid samas peab arvestama, et internetis võib kokku puutuda ka erinevate ohtudega, millest peaksime teadlikud olema. Näiteks ei ole mõistlik avaldada internetis oma isiklikke andmeid. Tänaval vaevalt ütleksid võõrale inimesele oma täisnime, vanust, kodust aadressi või telefoninumbrit, samamoodi peaks ettevaatusega suhtuma võõrasse internetis.…
  • Facebooki logo

    Facebooki pettuste esikümme

    05.08.2014

    Pahavara arendajad üritavad leida järjest uusi mooduseid, kuidas oma toodangut inimeste masinatesse sokutada. Sotsiaalmeedias on osutunud efektiivseks psühholoogiline manipuleerimine. Facebookil on tohutu ulatus, tänavu teises kvartalis juba 1,32 miljardit aktiivset kasutajat. Nende hulgas arvukalt neid, kes lootuses oma tuttavate järel nuhkida või tasuta nänni saada kõhklemata ükskõik millele klikivad. 2014. aasta kõige levinumad Facebooki-pettused antiviirusefirma…
  1. 1
  2. 2




Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7